Budowa nowych basenów

Technologia Myrtha® to system budowy basenów z gotowych prefabrykowanych elementów (paneli), łączonych na placu budowy.

Konstrukcje Myrtha® należy zaliczyć do lekkich, samonośnych, prefabrykowanych, modułowych konstrukcji stalowych. Są idealnym rozwiązaniem dla wielu ograniczeń tradycyjnych konstrukcji żelbetowych i zwykłych prefabrykowanych basenów oraz zapewniają szybszy proces budowy. Dzięki lekkości konstrukcji technologię można stosować również na wyższych kondygnacjach budynków oraz słabych gruntach.

Struktura – stal nierdzewna

Wykorzystywany do produkcji materiał, to stal nierdzewna AISI 441 (panele) oraz AISI 470 (elementy konstrukcyjne). Panele skręcane są ze sobą i z ramą bazową tworząc kształt niecki basenu. Z zewnątrz, montuje się do nich system podpór i usztywnień. Podczas całego montażu nie ma konieczności spawania, unikając ryzyka zwiększonej korozji. Standardowa szerokość panelu wynosi 90cm. Wysokiej jakości stal nierdzewna stosowana w basenie Myrtha gwarantuje wyjątkowo długą żywotność konstrukcji oraz wytrzymałość mechaniczną wszystkich elementów tworzących strukturę basenu.

System dystrybucji wody

Dzięki rozmieszczeniu dysz napływowych w ścianach niecki, w każdym dowolnym momencie użytkownik jest w stanie zlokalizować wyciek z pozycji korytarza technicznego podbasenia. Jest to dużo efektywniejszy sposób, gdyż nie ma potrzeby otwierania dna basenu, jak w przypadku standardowego rozwiązania. Dodatkowo, regulacja strumienia umożliwia szczególnie w przypadku obiektów sportowych na wyeliminowanie uczucia “fali” dla zawodników znajdujących się na środkowym torze. System dystrybucji wody Myrtha Pools spełnia wymagania testu koloryzowania basenu (tzw. fluid dynamic test), w którym to 50 m basen zgodnie z obowiązującymi normami musi napełnić się kolorem w ciągu 20 minut.

Wodoodporność – PVC

PVC od wielu lat jest używany jako materiał uszczelniający do kąpieli w basenie: gładki, ale nie śliski, odporny na rozkład UV i środki chemiczne oraz estetyczny. Perfekcyjne uszczelnienie zapewnia unikalny proces łączenia PVC z panelami stalowymi Myrtha®. Podczas procesu produkcyjnego panele od strony wody basenowej laminowane są na gorąco twardym PVC, co zapewnia 100% wodoszczelności całego systemu. Na dnie basenu zastosowana jest wzmocniona membrana, natomiast przerwy robocze i miejsca styku dna basenu i ściany pokrytych panelami wypełnia się gorącym laminatem PVC.

Włoski Styl

Technologia Myrtha wykorzystuje szeroki zakres ekskluzywnych materiałów, aby estetyka wykończenia basenu była na jak najwyższym poziomie. Materiały dopasowane do kolorów PVC, materiały kamienne lub marmurowe. Całość ma prezentować elegancko wykończony projekt basenowy zgodny z potrzebami i wizją Klientów.

System paneli Myrtha Pools posiada 25 letnią gwarancję Producenta.

Izolacja dna basenu przy użyciu membrany PVC to 10 lat gwarancji.